Stoliki do Twojego ogrodu

0
1500

Niegdyś w ogrodach i na tarasach panowały wątpliwej jakości, plastikowe, kolorowe meble. Dziś są one symbole kiczu. Na szczęście z czasem plastiki ustąpiły miejsca drewnianym stolikom i dodatkom. Były zdecydowanie bardziej stabilne (a przez to praktyczne) i eleganckie od ich poprzedników. A jakie stoliki Ty preferujesz w swoim ogrodzie?

Po erze drewnianych stolików nastąpił czas na rozwiązania nieco mniej oczywiste. I tak pojawiły się m. in. stoły z wiklinowymi podstawami i aluminiowymi konstrukcjami. Równolegle, zaczęły powstawać stoły drewniane z oryginalnymi podstawami. W ofercie sklepów znalazły się stoły metalowe, dostępne w różnych wersjach kolorystycznych.

Idealny stolik do ogrodu

Idealny stolik ogrodowy powinien być praktyczny. W końcu latem w naszych ogrodach, na balkonach i tarasach spędzamy większość weekendów. Ogródki działkowe to miejsce spotkań towarzyskich. Gdzieś musi się znaleźć miejsce na przekąski i napoje. Stolik ogrodowy świetnie sprawdzi się w tej roli.

Jednocześnie, stoliki do ogrodu powinny cieszyć wzrok gospodarza i przybyłych gości. Jest to możliwe dzięki oryginalnym kształtom blatów. Równie intrygujące są stelaże dostępnych mebli ogrodowych. Tradycyjne nogi przechodzą do lamusa, ustępując miejsca zdecydowanie bardziej fantazyjnym podstawom.

Konstrukcja stolika ogrodowego

Twórcy stolików ogrodowych wybierając materiały do stworzenia mebli używanych na zewnątrz, kierują się ich walorami użytkowymi oraz stosowną odpornością na zmiany temperatury. Stąd właśnie wzrost liczby stolików metalowych. Równie praktyczne jest drewno, odpowiednio zaimpregnowane, zniesie dobrze próbę czasu.

Potrzeby użytkowników mebli ogrodowych są różne, dlatego też blaty dostępnych stolików różnią się kształtami. Niektóre z nich są naprawdę zdumiewające. Co wcale nie oznacza, że zwolennicy klasyki nie znajdą odpowiedniego dla siebie stolika do ogrodu. Jedni i drudzy przy wyborze mebli ogrodowych, mogą posiłkować się ofertą sklepu internetowego Meble.pl.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here