Wszystkie kolory okien PCV

Czasy starych drewnianych okien już dawno minęły. Od wielu lat najchętniej wybierana stolarka okienna wykonywana jest z plastiku. Są one praktyczniejsze, szczelniejsze i mimo wysokiej niekiedy ceny, z powodzeniem zastępują okna drewniane. Wybór okien PCV z pozoru nie powinien należeć do najtrudniejszych, jednak w praktyce jest wręcz odwrotnie. Oprócz dostosowania odpowiedniego rozmiaru i systemu otwierania, należy wybrać również kolor pasujący do wystroju wnętrza pomieszczenia.

Wszystkie kolory okien PCV

Na rynku firmy co rusz prześcigają się w wymyślaniu coraz to nowszych kolorów okien. Spowodowane jest to głównie chęcią dostosowania się do wymagań klienta. Najpopularniejsze kolory czyli biały i brązowy powoli wychodzą z mody, a ich miejsce zaczynają zastępować odcienie szarości, turkusu czy nawet czerni. Dzięki temu bez problemu można dostosować kolor okna do tego, który panuje we wnętrzu pomieszczenia.

Jaki kolor wybrać?

To pytanie rodzi się najczęściej w głowach klientów. Białe okna z pewnością wpasują się do większości pomieszczeń, gdyż kolor ten jest niezwykle uniwersalny. Planowanie wyboru okien powinno zacząć się przed budową domu czy remontem mieszkania. Należy zastanowić się jak okna będą wyglądać na tle ścian. Są one bowiem bardzo ważną częścią wystroju pomieszczeń i ich kolor rzuca się w oczy równie mocno co kolor farby naniesionej na ścianę.

Wielu producentów okien ma w swojej ofercie, oprócz najpopularniejszych kolorów czyli białego i ciemnobrązowego, szeroki wybór oklein profili stolarki okiennej. Dzięki zastosowaniu folii można wyprodukować okna w każdym możliwym kolorze. Ale to nie jedyna metoda nadawania odcieni profilom. Równie często firmy produkujące okna barwią masy tworzywa jeszcze przed wyprodukowaniem okna. Profile dzięki temu mają nadany równomierny, gładki kolor, a ewentualne zarysowanie ich nie powoduje pojawienia się białych kresek.

Styl wnętrza, a kolor okien

Coraz rzadziej okna są chowane za firanami, przez co kolor profili okiennych staje się coraz ważniejszy. Jeśli nie za bardzo wiadomo jaki kolor wybrać, warto zastosować białe profile. Są one uniwersalne przez co pasują praktycznie do każdego rodzaju wnętrza. Jeśli natomiast pomieszczenie jest wykończone w stylu klasycznym, skandynawskim, minimalistycznym, rustykalnym lub prowansalskim, z pewnością bardzo dobrze wkomponuje się stolarka okienna w kolorystyce drewnianej. Ważne, aby kolor profili był jak najbardziej zbliżony do odcienia mebli i podłogi. Styl angielski to przede wszystkim białe okna.

Wiele domów i mieszkań jest obecnie wykańczanych w stylu nowoczesnym. Dominują w nich kolory jasne oraz meble i urządzenia AGD RTV w kolorystyce srebrnej. W takich pomieszczeniach świetnie wyglądać będą okna o kolorystyce szarej lub antracytowej. Równie ważne, co ramy okien, są miejsca łączeń narożników profili okiennych. Często te miejsca są pogrubione przez co rzucają się w oczy. Ważne aby, miały ten sam kolor co ramy, gdyż w ten sposób zostaną zamaskowane.

Podsumowując

Wybór koloru okien jednak nie jest tak łatwy jakby się wydawało. Jest wiele czynników mających wpływ na ich odcień. Każdemu zależy przede wszystkim, aby mieszkanie czy dom wyglądały estetycznie nie tylko wewnątrz ale również na zewnątrz. Kolor okna, które narażone jest na światło dziennie, powinno też idealnie komponować się z elewacją. Innym rozwiązaniem może być kolor kontrastowy, który również będzie pasował do stylu domu. Na rynku okien, producenci posiadają szerokie oferty odcieni, co powoduje, że wybór odpowiedniego koloru nie powinien być zanadto trudny. Jeśli jednak występują jakieś wątpliwości można zawsze postawić na uniwersalny styl i zamontować białe okna, które pasować będą do każdego domu i mieszkania.

W przypadku zewnętrznej strony okna należy wziąć również pod uwagę to w jaki sposób profil okienny został zabarwiony. Wykorzystanie folii okiennej może z czasem spowodować, że zacznie się ona odklejać pod wpływem warunków atmosferycznych, dlatego w tym przypadku najlepszym rozwiązaniem będą ramy barwione w procesie produkcyjnym.

Źródło: http://oknotest.pl/artykuly-i-wiadomosci-branzowe/vetrex/kolory-okien-pcv

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here