Gdy iPhone wpadnie do wody - co zrobić z zalanym telefonem?

Pewnie nieraz zdarzyło Ci się, że telefon upadł Ci do kałuży, albo do basenu. Nie zawsze na szczęście oznacza to wymianę sprzętu na nowy. Można niekiedy uratować smartfon z pomocą fachowca. Co zrobić, gdy iPhone wpadnie do wody? Podpowiadamy!

Co zrobić, gdy iPhone wpadnie do wody?

Smartfon towarzyszy nam non stop. Mamy to urządzenie ze sobą wszędzie, w różnych warunkach. Niestety, bardzo łatwo poprzez nieuwagę lub roztargnienie sprawić, że urządzenie wpadnie do wody, na przykład do jeziora. Można również zalać sprzęt cieczą z przewróconej szklanki.

Jeśli iPhone wpadł do wody kluczowy jest czas. Musisz go prędko wyciągnąć. Nie zwlekaj z udaniem się do autoryzowanego serwisu. Im mniejszy okres od wypadku tym korzystniej dla smartfona! Jednym z takich miejsc jest https://idream.pl/serwis/.

Zapomnij o samodzielnym ratowaniu telefonu – osuszaniu, a nawet próbie uruchomienia. To może sprawić, że bardziej pogorszysz całą sytuację! Dlaczego? Wewnątrz iPhone`a znajdują się przede wszystkim miedziane oraz metalowe elementy. Po zamoczeniu bardzo szybko dochodzi do korozji. Ten proces podczas suszenia jeszcze przyspiesza. Co ciekawe po zalaniu słodką wodą rdzewienie jest wolniejsze niż w przypadku słonej substancji. Destylowana ciecz za to powoduje najmniej kłopotów z urządzeniem.

Po zamoczeniu smartfona zazwyczaj dochodzi do zwarcia prądu. Ta sytuacja może spowodować wiele szkód, na przykład wypalenie dziur w laminacie płyty głównej.

Nie należy podłączać mokrego iPhone`a ani do ładowarki ani do innych urządzeń, na przykład poprzez kabel USB. To nie uratuje danych, a tym bardziej samego telefonu. Uwaga – te czynności mogą powiększyć spustoszenie „środka” smartfona!

Zapomnij o suszeniu iPhone`a przy bezpośrednich źródłach ciepła (suszarka, grzejnik), ponadto owijaniu ręcznikami, czy zasypywaniu suchym ryżem. To są za mało skuteczne patenty aby ocalić elektronikę. Bez specjalnych urządzeń się nie da nic zrobić!

iPhone działa po kontakcie z wodą – co wtedy?

Niekiedy zdarza się tak, że iPhone mimo zamoczenia wciąż działa. Co w takiej sytuacji? Nie bagatelizuj tego nigdy! Być może ciesz uszkodziła tylko niewielki detal i awaria nie jest jeszcze zauważalna bądź dotyczy funkcji, której akurat nie używasz. Pamiętaj, że korozja, jak i zwarcie jest niebezpieczne nie tylko dla sprzętu elektronicznego, ale również dla jego użytkowników.

W tym przypadku także należy udać się do fachowego serwisu, w którym zajmują się naprawą iPhone`ów. Choć to, że sprzęt od Apple działa mimo wypadku daje znacznie większe szanse na uratowanie smartfona. Naprawa może nie dotyczyć, aż tak dużej części wnętrza lub będzie polegać na wymianie tylko małej części.

Jak przebiega ratowanie zalanego iPhone`a?

Na początku chodzi przede wszystkim o odłączenie energii oraz zapobiegnięciu dalszej korozji. Po rozłożeniu na części pierwsze serwis autoryzowany oszacuje straty oraz usterki. Trzeba oczyścić, ewentualnie wymienić poszczególne elementy. Do przeprowadzenia reperacji iPhone`a są potrzebne specjalne środki i maszyny.

Co ważne klient ponosi koszty jedynie w przypadku skutecznej naprawy!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here