Jak wybrać odpowiedni plac zabaw do ogrodu?

Rodzice, którzy mają małe dzieci, docenią korzyść, jaką niosą ogrodowe place zabaw. Wielu z nich chętnie podejmuje się pielęgnacji własnego ogródka. Jednak ze względu na swojego malucha, nigdy nie znalazło wystarczająco dużo czasu, żeby swoją pasję rozwijać. Sytuacja wygląda inaczej, kiedy plac zabaw dla dzieci znajduje się w tym samym miejscu, co hobby. Dzięki temu można pilnować najmłodszych, nie rezygnując z pracy w ogrodzie.

Jakie place zabaw nadają dla dzieci?

Plac zabaw do ogrodu różni się od klasycznych propozycji, które można znaleźć na rynku. Dodatkowo decyzję o kupnie należy dostosować do wieku dzieci. Kompletnie nietrafioną inwestycją będzie miejsce, w którym dzieci nie będą chciały nawet przebywać. Dlatego warto poświęcić nieco więcej czasu, żeby zdecydować, jakie atrakcje zapewnić maluchom. Można podzielić zainteresowanie na trzy grupy:

  1. Do 3 lat – dzieci w tym wieku wprost uwielbiają przesiadywanie w piaskownicy. Możliwość kopania, grabienia, przerzucania, budowania i niszczenia, to rozrywka, której żaden maluch nie przegapi.
  2. Od 3 do 6 lat – w tym wypadku należy być przygotowanym na znacznie więcej energii. W tym wieku dzieci muszą znaleźć miejsce, gdzie bezpiecznie ją wyładują. Niewysokie drabinki są świetnym ćwiczeniem siłowym i zręcznościowym. Natomiast huśtawki i zjeżdżalnie skutecznie przyciągną uwagę maluchów.
  3. Od 6 lat wzwyż – to czas, kiedy w dzieciach budzi się głód przygód. Chcą przeżyć coś, co ich ulubieni bohaterowie z bajek czy książek. Doskonale nadadzą się do tego mostki, liny, trampoliny oraz ścianki wspinaczkowe. W takich warunkach można zaspokoić swoją potrzebę niezależności w kontrolowanych warunkach.

Na co zwrócić uwagę wybierając zabawki ogrodowe?

Plac zabaw do ogrodu warto wyposażyć w dodatkowe atrakcje. Należy jednak upewnić się, że są to produkty odporne na różne warunki atmosferyczne. Nie ma nic gorszego niż zabawka, która popsuła się pod wpływem wilgoci. Niestety, w towarzystwie dzieci takie rzeczy są bardzo narażone na kontakt z wodą, piachem, a nawet błotem. Powinny to być też produkty wytrzymałe, ponieważ spotkają się z dużymi obciążeniami i mocnymi zderzeniami.

Odwiedź – Woodlit.pl – Producenta atestowanych placów zabaw do ogrodu

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here