Jakie zalety ma transplantacja włosów i jakie są najpopularniejsze metody?

Przeszczep włosów w dzisiejszych czasach jest jedną z najskuteczniejszych metod walki z łysieniem, dlatego też warto dowiedzieć się o niej nieco więcej. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla tych osób, które chcą dowiedzieć się na czym polega tak naprawdę transplantacja włosów i jakie są jej największe zalety.

O czym należy pamiętać?

Przeszczep włosów wykonuje się przeważnie w prywatnych klinikach chirurgi estetycznej i plastycznej. Na szczęście profesjonalnych klinik w Polsce jest bardzo wiele, dzięki czemu każdy może skorzystać z dobrodziejstwa transplantacji. Największą zaletą przeszczepu włosów jest oczywiście to, że daje on trwały efekt. Jest to w chwili obecnej najlepsza alternatywa dla popularnych kosmetyków zagęszczających włosy. Warto wspomnieć jednak o tym, aby przed zabiegiem skorzystać z fachowej konsultacji. W tym celu niezbędny jest nie tylko doświadczony lekarz od włosów ale również chirurg, który podpowie nam jakie rezultaty będzie można osiągnąć. Niestety nie każdy możne skorzystać z zabiegu.

Jakie są najpopularniejsze metody przeszczepu włosów?

W dzisiejszych czasach najczęściej stosowana jest metoda STRIP i FUE. Pierwsza metoda polega na wycięciu paska włosów z tylnej części głowy. Z tego paska lekarz od włosów może przygotować pojedyncze grafty, które zawierają zazwyczaj od 1 do 3 włosów. Chirurg przy pomocy odpowiedniego skalpela nacina skórę w tych miejscach, gdzie mają być wczepione grafty. Długość zabiegu zależy oczywiści od liczby przeszczepów. Doświadczony chirurg w przeciągu jednej godziny jest w stanie przeszczepić ok. 500 graftów. Warto wspomnieć jednak o tym, że poszczególne grafty nie mogą być wszczepiane blisko siebie. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że satysfakcjonujący efekt można uzyskać dopiero po 3-4 zabiegach.

Metoda FUE

Drugą najpopularniejszą metodą przeszczepu włosów jest FUE. Metoda ta polega na zgoleniu tylnej części głowy i na pobraniu pojedynczych mieszków przy pomocy mikropunchów. Dalsza transplantacja włosów przebiega w bardzo podobny sposób, jak w przypadku powyżej opisanej metody STRIP. W miejscach nieowłosionych nacina się skórę głowy i umieszcza się wcześniej pobrane mieszki. Największą zaletą tej metody jest oczywiście to, że z tyłu głowy nie ma nawet najmniejszych blizn. Metoda ta jest jednak bardziej czasochłonna, dlatego też więcej kosztuje i co najważniejsze trzeba wykonać więcej zabiegów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here