Przyczyny rzs, czyli reumatoidalnego zapalenie stawów

Przemierzając miasta nieustannie napotykamy ludzi posługujących się jedną lub dwiema kulami. Przyczyn chodzenia przy pomocy kul może być wiele. To są różne złamania czy choroby zabierające siły i sprawność, lecz najczęstszą z przyczyn chodzenia przy pomocy kul są kłopoty ze stawami.
Reumatoidalne zapalenie stawów, a w skrócie RZS, jest chorobą bolesną, trudną do leczenia i przewlekłą.

Jakie są objawy RZS ?

Nieleczone reumatoidalne zapalenie stawów prowadzi prosto do niepełnosprawności i śmierci, ponieważ stopniowo dochodzi do uszkodzenia stawów, kości, jak i innych narządów w ciele człowieka. We wstępnej fazie choroby zaczynają lekko puchnąć stawy, ale na razie nie bolą. Jednak już to powinno skłonić do wizyty u lekarza. Wraz z biegiem lat obrzęk nie znika, ale znacznie się powiększa.
Po pewnym czasie zaczynają się niewielkie dolegliwości bólowe w okolicy stawów, które mają okresy remisji. Przez kilka dni istnieje niewielki ból po czym zanika, by znowu powrócić po jakimś czasie. Z każdym powrotem trwa dłużej i boli mocniej. Zwiększa się także obrzęk. Może też pojawić się lekkie zasinienie w okolicy stawów. Ponownie potrafi zniknąć na jakiś czas. Tym bardziej, że w tej fazie jest już jakoś leczony. Najczęściej są to maści i żele przeciwbólowe i przeciwzapalne. Czasem jest to spożywanie chrząstki stawowej, itd. I znowu ból odchodzi na pewien czas, lecz obrzęk najczęściej pozostaje. Gdy choroba zaczyna swym zasięgiem zataczać coraz większy zasięg wówczas ból nie ustępuje i jest stały przy przemieszczaniu się, a nawet towarzyszy pozycji siedzącej i leżącej. Zwłaszcza dokuczliwy jest w porze nocnej, gdy nie pozwala na przyjęcie bezbolesnej pozycji, w której można by spać. Podczas dnia także dokucza i ogranicza. Doprowadza do niepełnosprawności, przez którą człowiek nie jest w stanie wykonywać codziennych obowiązków. Ponieważ nieustannie towarzyszy mu ból, sztywność stawów, obrzęk. Dlatego tak ważna jest profilaktyka. Jak i niezaniedbywanie wizyty u lekarza, gdy pojawią się pierwsze symptomy bólu stawów.

http://www.dzienreumatyzmu.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here