czy duchy istnieją

Coraz więcej osób zaczyna wierzyć duchy? Czy rzeczywiście mogą one istnieć? Pewnie, dużo z nas ma własne zdanie na ten temat, jednocześnie bazuje na wielu uchwyconych i udokumentowanych paranormalnych zjawiskach.

Coraz więcej jest dowodów na istnienie duchów

Jest coraz więcej dowodów pod postacią filmów, dokumentów czy zdjęć na istnienie duchów, niejednokrotnie możemy spotkać się z ludźmi którzy zajmują się poszukiwaniem duchów. Dlatego nie dziwi sytuacja w której przekonujemy się do ich istnienia a nawet zaczynamy co za tym idzie wierzyć. W końcu bądź co bądź nigdzie nie jest powiedziane, iż wszelakie znaki czy wspomniane dowody na istnienie duchów nie są jednocześnie tym co nakazuje stwierdzić ich występowanie wśród nas.

Oczywiście do kwestii tematu duchów, należy także podejść niekiedy z przymrużeniem przysłowiowego oka, gdyż w wielu sytuacjach tworzone opowieści nie są w żaden sposób prawdziwe. Nie zmienia to jednak faktu, iż coraz częściej mówi się o istnieniu duchów a tym samym duża część osób stara się to na swój sposób udowodnić, stosując do tego celu wszelakiej maści urządzenia.

Jakie jest zdanie naukowców na temat duchów?

Nawet część naukowców stwierdza, iż występowanie zjawisk paranormalnych jest czymś oczywistym oraz co ma miejsce bardzo często, zatem nigdzie nie jest powiedziane że duchy nie istnieją. Pod postacią wielu zjawisk, sytuacji i dowodów w adekwatnej do tego postaci, można stwierdzić iż niektóre sygnały dochodzące do nas są efektem wyłącznie samej podświadomości, z drugiej jednak strony niektórych z nich nie da się w taki właśnie sposób wytłumaczyć.

duch

Kto wierzy w istnienie duchów?

Najczęściej w istnienie duchów wierzą osoby, które straciły kogoś bliskiego, dlatego często wspomina się o wywoływaniu duchów, a nawet ich swoistym przywoływaniu. Warto tutaj dodać bardzo ważną kwestię, a mianowicie nie jest to czynność nader bezpieczna, często wspomina się bowiem o tym, iż istnieją nie tylko dobre duchy ale również demony. Znane są przypadki opętania a nawet egzorcyzmów jakie przeprowadzali księża, zresztą nie jest żadną tajemnicą iż w dalszym ciągu szkoli się kapłanów w Watykanie, którzy mają się zajmować takim zajęciem.

Nie należy się zatem zajmować przywoływaniem duchów, może to bowiem doprowadzić do pewnych konsekwencji, nie tylko przywołania demona ale również opętania. Dużą rolę w kontekście wierzenia w duchy odgrywa nasza podświadomość, oraz odpowiednie przekonanie się na własnej skórze o istnieniu ich wśród nas. Nie ma jednak żadnych namacalnych dowodów, a wiele spreparowanych zdjęć czy filmów, nijako nakazują stwierdzić iż takie zjawiska paranormalne to wymysł naszej wyobraźni.

Dlaczego chcemy wierzyć w duchy?

Z jakiego powodu chcemy wierzyć w duchy? Bowiem liczymy na to, iż zaraz po śmierci nie kończy się nasza ziemska egzystencja, a raczej pozostajemy na ziemi pod adekwatną do tego i niewidzialną postacią. Często jednak wspomina się o objawieniu duchów, pokazaniu się ich w miejscach gdzie doszło do tragedii, wypadku, zgonu czy morderstwa, poszukiwacze duchów to ludzie jacy je odwiedzają.

Dlatego istnienie wielu serii dokumentalnych na ten temat, materiałów zebranych na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat, dziwnych zjawisk paranormalnych oraz takich których nie da się normalnie wytłumaczyć nijako nakazuje wierzyć w duchy. Nie powinniśmy jednak popadać w paranoję, gdyż można również mieć zupełnie odmienne zdanie o duchach, zresztą jak wspomniano powyżej naukowcy podważają nie tylko ich istnienie, to nasza podświadomość jest niekiedy efektem tego iż widzimy coś innego oraz dziwnego.

zjawa

Czy powinniśmy bać się duchów?

Straszenie duchami, to coś z czym spotkało się większość z nas, jednak nie ma żadnych konkretnych dowodów na to iż mogą one stanowić jakiekolwiek zagrożenie. Pamiętajmy jednak aby nie bawić się w ich przywoływanie, tak naprawdę niektórych sygnałów pod postacią zjawisk paranormalnych nie można sprecyzować pod względem naukowym. Nigdzie zatem nie jest powiedziane, iż nie mogą występować duchy a nawet wierzenie w nie ma jak najbardziej uzasadnione do tego podstawy.

W dzisiejszych czasach dalej istnieje coś takiego jak kult ducha, dużo osób twierdzi iż widziało je na własne oczy a nawet odczuło je w swoim otoczeniu, zimny chłód, przeciąg, dziwna zjawa a nawet cień padający zza drzwi czy nawet całkowite objawienie, to sytuacje jakie często miały miejsce. Jednak jak wspomniano na samym początku, zdania na temat istnienia duchów są podzielone, część ludzi w nie wierzy, inni uważają iż nie ma żadnych podstaw by udowodnić ich ewentualne istnienie.

[Głosów:3    Średnia:2.3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here