Jak leczyć hemoroidy?

Hemoroidy to dolegliwość dość wstydliwa, ponieważ atakują one miejsca naszego ciała, które można uznać za intymne. Są to nic innego jak żylaki pojawiające się w okolicach naszego odbytu. Właśnie to sprawia, że wielu chorych decyduje się cierpieć w samotności, nie informując o tych problemach swoich bliskich i lekarzy. Taki tok rozumowania jest jednak niesłuszny. Nie należy wstydzić się wizyty u proktologa, który jest przygotowany na oględziny takich dolegliwości. Można liczyć na ich dyskrecję oraz pełen profesjonalizm. Badanie zostanie wykonane fachowo i szybko. Hemoroidy są chorobą, która przeważnie atakuje osoby przekraczające 50 rok życia. Jest ona powszechna, większość osób przekraczających tę barierę wiekową jest narażona na problemy tego rodzaju. Pocieszające powinno być to, że jedynie 10 procent przypadków wymaga leczenia operacyjnego. Pozostała część opiera się na leczeniu metodami niewymagającymi pobytu w szpitalu.
Jak leczyć hemoroidy? Pomocna w tym będzie prawidłowo zbilansowana dieta. Konieczne jest wprowadzenie do diety większej ilości warzyw oraz owoców. Ważne są też produkty gruboziarniste typu kasza, czy ciemne pieczywo. Spożywanie większej ilości płynów takich jak woda niegazowana, soki warzywne pomaga w leczeniu. Dieta w przypadku hemoroidów powinna wyzbyć się mięsa, słodyczy oraz innych tłuszczów. Uprawianie sportu także niesie nam ukojenie. W czasie spędzenia swojego czasu w pozycji siedzącej, krążenie krwi w okolicach odbytu jest nieregularne, za wolne, co sprzyja obecności żylaków. Kolejny elementem ułatwiającym walkę z hemoroidami jest przestrzeganie zasad higieny intymnej po wypróżnianiu się. Okolice odbytu trzeba wtedy delikatnie przemywać. Służy do tego delikatne mydło lub żel do higieny intymnej.
Hemoroidy to też częsta przypadłość kobiet w ciąży, ponieważ często bywa tak, że powiększający się brzuch blokuje prawidłowy przepływ krwi. Wtedy ukojenie przynoszą nam maści. Na rynku dostępnych jest też wiele suplementów mających na celu dostarczanie organizmowi wszystkich niezbędnych składników przeciwdziałających ich rozwojowi.

http://www.hemoroidy24.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here