Kabiny prysznicowe

Nie wszyscy mają możliwość dowolnego zaaranżowania przestrzeni w łazience. Mieszkańcy bloków czy też mniejszych powierzchniowo domków muszą zmierzyć się z problemem ograniczonego miejsca w łazience. W związku z tym często, zamiast wanny muszą podjąć decyzję o montażu kabiny prysznicowej. Nie zawsze jest to jednak jedyny powód. Kabina prysznicowa to bowiem bardzo dobre rozwiązanie, jeżeli zależy nam na szybkiej, codziennej kąpieli. Dobór odpowiedniej kabiny prysznicowej nie jest jednak kwestią prostą i zależy od wielu rzeczy. Na co zatem zwrócić uwagę?

Czym kierować się podczas wyboru kabiny prysznicowej?

Zacznijmy od tego, że kabina prysznicowa wybierana jest przede wszystkim z powodu oszczędności czasu, wody, jak i oczywiście ograniczeń przestrzeni. Ograniczenie przestrzeni definiuje zatem jaki kształt powinna mieć wybrana kabina prysznicowa. Ogólnie możemy wyróżnić trzy główne kształty kabin prysznicowych. Kabiny półokrągłe, kabiny kwadratowe oraz kabiny prostokątne.

Kabiny półokrągłe sprawdzą się jako kabiny przyścienne oraz kabiny narożne. Kwadratowe i prostokątne stosujemy natomiast jako kabiny narożne. Kształt kabiny należy również w miarę możliwości dostosować do wystroju samej łazienki. Okrągłe kabiny sprawdzą się bowiem lepiej w łazienkach w stylu vintage, podczas gdy te kwadratowe i prostokątne będą pasować do łazienek w minimalistycznym lub nowoczesnym stylu.

Solidne kabiny prysznicowe

Kolejnym istotny parametrem, na jaki należy zwrócić uwagę podczas wyboru kabiny prysznicowej jest materiał, z jakiego została ona wykonana. W przypadku kabin wyróżniamy praktycznie tylko dwie możliwości. Będą to kabiny wykonane z tworzyw sztucznych oraz kabiny wykonane ze szkła. Te drugie są oczywiście znacznie bardziej wytrzymałe i prezentują się też dużo bardziej okazale w łazience. Lepsza jakość pociąga oczywiście też za sobą wyższą cenę.

Kabiny ze szkła od renomowanych producentów mogą bowiem kosztować nawet ponad dwa tysiące złotych. Wybierając kabinę prysznicową warto również zwrócić uwagę na grubość drzwi i solidność mechanizmu ich otwierania. Ogólnie przyjmuje się, że wysokiej jakości kabiny prysznicowe powinny mieć drzwi o grubości od sześciu do ośmiu milimetrów.

Bez względu na to, z jakiego materiału wybraliście kabinę istnieje również możliwość doboru odpowiedniego jej wykończenia. Mowa tutaj o kabinach przezroczystych, matowych, jak i takich z nadrukiem.

Nowoczesne kabiny do łazienki

Decydując się na kabinę prysznicową należy mieć też na uwadze jak zostanie ona zamontowana. Istnieją ogólnie trzy metody montażu. Kabina prysznicowa może zatem zostać zainstalowana bezpośrednio do brodzika co jest najbardziej popularnym rozwiązaniem. Kolejną opcją jest montaż kabiny do wanny. Tego typu rozwiązanie sprawdzi się tam, gdzie mieszkańcy chcą zrezygnować z wanny, ale brak jest odpowiedniej ilości miejsca do montażu brodzika i wanny jednocześnie.

Ostatnia metoda montażu kabiny prysznicowej to bezpośrednio na podłodze. Tego rodzaju rozwiązanie w ostatnich latach cieszy się rosnącą popularnością ze względu na swoje walory użytkowe oraz aspekt wizualny. Kabina prysznicowa zainstalowana bezpośrednio na podłodze ułatwią również utrzymanie całej łazienki w czystości.

Jak wybrać dobrą kabinę prysznicową?

Przed zakupem kabiny prysznicowej trzeba też wiedzieć jakie powinna mieć ona wymiary. Większość kabin dostępna jest w standardowych rozmiarach. Są jednak też producenci, którzy oferują kabiny prysznicowe pasujących do łazienek o nietypowym metrażu. I tak kupując kabinę narożną producenci najczęściej podają w jej parametrach długość ścian przyległych do pomieszczenia, a w przypadku kabin owalnych ich średnicę. Istotnym parametrem będzie również wysokość kabiny prysznicowej, szczególnie jeżeli zamierzamy instalować kabinę na dość wysoko ustawionym brodziku.

Więcej dowiesz się tutaj: http://www.domino-online.eu/lazienka/kabiny-natryskowe.html

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here