farbować włosy w ciąży

Czy możemy farbować włosy w trakcie ciąży? Na takie pytanie trudno jednoznacznie odpowiedzieć, gdyż nawet lekarze mają różne zdanie na ten temat, a co za tym idzie warto dowiedzieć się więcej zwłaszcza o bezpiecznym farbowaniu włosów w trakcie ciąży.

Czy farbowanie włosów w czasie ciąży, jest bezpieczne dla zdrowia nie tylko kobiety ale również samego dziecka?

Czy farbowanie włosów w trakcie ciąży, jest nie tylko bezpieczne dla zdrowia każdej kobiety ale przede wszystkim dziecka? Dermatolodzy oraz ginekolodzy nie stwierdzili dotychczas żadnego zagrożenia, choć często wspomina się o tym, iż lepiej wstrzymać się z koloryzacją włosów zwłaszcza jeżeli zamierzamy zrobić to samodzielnie i w nieodpowiedni do tego sposób.
Badania jakie zostały przeprowadzone, nie stwierdziły iż farby do włosów posiadają w swoim składzie silnych toksycznie substancji chemicznych. Choć zawsze w trakcie farbowania część z nich przenika w niewielkim stopniu przez naszą skórę, ale w żadnym wypadku nie przedostają się do obiegu, zatem farbowanie włosów jest jak najbardziej bezpieczne.

włosy

Pamiętajmy o zastosowaniu odpowiedniej farby do włosów

W dzisiejszych czasach dostępne są na rynku farby naturalne, bez amoniaku a więc takich których zastosowanie ma w takiej sytuacji sens, jednocześnie bazują one na odpowiednim co do tego składzie. Oczywiście oprócz możliwości zafarbowania włosów, możemy również zminimalizować ryzyko ich ewentualnego spalenia, uszkodzenia czy też zagwarantować niezbędną w tym aspekcie ich pielęgnację. Dlatego warto stawiać na takie farby do włosów, które są ekologiczne a nawet ziołowa, nie zawierają składników toksycznych lecz są tworzone z wykorzystaniem niektórych roślin.

Dlaczego warto farbować włosy w trakcie ciąży, u doświadczonej fryzjerki?

Z jakiego powodu warto zdecydować się na farbowanie włosów w trakcie ciąży u doświadczonej fryzjerki? Bowiem posiada ona niezbędne w tym aspekcie predyspozycje, kompetencję i umiejętności, pamiętajmy aby zgłosić jej fakt bycia w ciąży podczas samej wizyty, musi być ona tego świadoma. Nie ma jakichkolwiek wątpliwości, iż fryzjerka dysponuje nie tylko wiedzą lecz również sterylnymi warunkami, aby zabieg farbowania włosów u kobiety w ciąży przeprowadzić w jak najbardziej optymalny co do tego sposób.

Pewnie, iż mowa tutaj jednocześnie o dostosowaniu oraz dobraniu odpowiedniej farby renomowanego przy tym producenta, a więc zastosowaniu takiej o której wspomniano powyżej. Warto się zatem zastanowić, czy wizyta w gabinecie fryzjerskim nie jest tym, na co powinniśmy się zdecydować, jednocześnie to właśnie tam zdecydować się na zafarbowanie włosów zwłaszcza w sytuacji gdy jesteśmy w ciąży.

czy można farbować włosy w ciąży

Nie bój się farbowania włosów w trakcie ciąży

Dużo kobiet boi się, iż farbowanie włosów w trakcie ciąży zwłaszcza w pierwszym trymestrze, może stanowić nie lada zagrożenie dla prawidłowego oraz zdrowego rozwoju płodu a więc naszego dziecka. Jednak nie ma żadnych namacalnych dowodów na to, by na farbowanie włosów nie mogła zdecydować się kobieta w ciąży, oraz iż niesie to za sobą jakiekolwiek konsekwencje.

Można zatem śmiało powiedzieć, iż farbowanie włosów u kobiet w ciąży nie jest niczym dziwnym oraz co najważniejsze każda z nas może zdecydować się na taki właśnie zabieg. Zakładajmy jednak potrzebę pozyskania odpowiednich do tego preparatów, a przede wszystkim omijania farb które posiadają w swoim składzie amoniak. Znacznie lepszym rozwiązaniem są te bazujące na naturalnych składnikach, często potocznie nazywane ekologicznymi oraz ziołowymi, jakich znalezienie na rynku nie powinno być żadnym problemem.

Czy warto farbować włosy samodzielnie, będąc przy tym w ciąży?

Jeżeli posiadamy doświadczenie w farbowaniu włosów, to również w trakcie ciąży możemy samodzielnie zdecydować się na ich koloryzację, oczywiście postępując w pewien adekwatny do tego sposób. Oznacza to zawsze założenie rękawiczek, farbowanie włosów w pomieszczeniu jakie charakteryzuje się dobrą wentylacją, trzymanie farby na włosach przez jasno określony czas oraz dokładne spłukanie jej na sam koniec. Jak zatem widać, farbowanie włosów w trakcie ciąży jest nie tylko możliwe lecz bezpiecznie, nie niesie za sobą żadnego ryzyka ani nie stanowi zagrożenia dla zdrowia matki i samego dziecka.

W sytuacji gdy odczuwamy potrzebę zmiany koloru naszych włosów, to możemy się co oczywiste na takie rozwiązanie najzwyczajniej zdecydować, nie martwiąc się o zdrowie naszego dziecka. Warto jednak dostosować się nie tylko do wspomnianych powyżej zasad, lecz rozważyć czy nie najlepszym posunięciem w takiej sytuacji będzie udanie się właśnie do profesjonalnego zakładu fryzjerskiego, gdzie w dokładny oraz precyzyjny sposób zostanie przeprowadzony cały zabieg.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here