Niezawodne smartwatche do pływania - co warto wiedzieć?

Smartwatche do pływania rozwijają się w bardzo szybkim tempie, dlatego też praktycznie co roku pojawiają się nowe modele warte zakupu. Producenci dzięki nowoczesnej technologii, są w stanie zaproponować swoim klientom coraz doskonalsze modele i bardzo rozbudowane funkcjonalności.

Czym wyróżniają się idealne smartwatche do pływania?

Na samym wstępnie warto wspomnieć o tym, że nowoczesne smartwatche do pływania nie mogą być tylko wodoszczelne. Z praktycznego punktu widzenia większość smartwatchy dostępnych na rynku jest wodoszczelnych, dlatego też niezbędne są również specjalne algorytmy, które wykrywają aktywność fizyczną w wodzie i przeliczają nasze ruchy na konkretny przekaz.

Najdroższe modele są bardzo precyzyjne, ale dla większości użytkowników sprawdzą się proste smartwatche do pływania , które oferują bardziej ogólne wyniki. Przeglądając modele dostępne na rynku warto jednak postawić na zegarki oznaczone symbolami IP68 i 5ATM, które w dzisiejszych czasach są standardem. Osoby, które nie czują się na siłach, aby samodzielnie wybrać odpowiedni model powinny skorzystać z fachowego doradztwa.

Na jakie elementy warto zwrócić szczególną uwagę?

W pierwszej kolejności warto skupić się na tym, aby nowe smartwatche do pływania były w 100% kompatybilne z naszym smartfonem. Tylko wtedy będzie można skorzystać z ich całego potencjału. Przed dokonaniem zakupu warto więc sprawdzić na jakim systemie operacyjnym oparty jest inteligenty zegarek do pływania.

Warto zwrócić uwagę również na ogólne parametry wyświetlacza, pojemność baterii oraz na czas pracy, który deklarowany jest przez producenta sprzętu. Dobry smartwatch powinien posiadać stosowne certyfikaty wodoodporności i pyłoszczelności. Warto sprawdzić także jaka jest pamięć wewnętrzna i czy można włożyć kartę microSD.

Sprawdzić trzeba także funkcje dodatkowe, które mogą przydać się nie tylko podczas pływania. Godna uwagi jest na przykład funkcja monitorowania snu albo możliwość odpierania wiadomości SMS. Nie można zapominać również i o tym, że smartwatche powinny posiadać pełną gwarancję producenta, dlatego też unikać należy tanich urządzeń, których pełno jest na aukcjach internetowych. Zegarki tego typu niestety nie działają sprawnie i co gorsze szybko się psują.

Smartwatche do pływania dostępne są w ofercie Watchbook.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here