Najlepsze ćwiczenia na biceps

Jakie będą najlepsze i najefektywniejsze ćwiczenia na biceps siłownia? Na pewno wiele razy już się nad tym zastanawiałeś. Przejrzałeś sto tysięcy artykułów z Internetu i obejrzałeś mnóstwo filmików instruktażowych, często realizowanych przez samych sportowców bądź trenerów, by tylko przekonać się, które ruchy rzeczywiście wpłyną zauważalnie na rozwój twoich bicepsów. Dla ciebie może być to jedna z ważniejszych grup mięśniowych, więc jeśli traktujesz ją jak swój priorytet, to dobrze, że chcesz zainteresować się bardziej tym tematem. Oczywiście gdybyś przeprowadził mały wywiad wśród osób trenujących na siłowni i każdą z nich zapytał o to, jakie są najlepsze ćwiczenia na biceps siłownia, od razu zauważyłbyś, że odpowiedzi są skrajnie różne – niektórzy doceniają wyłącznie klasyczne podnoszenie hantli, inni są skłonni do kombinowania i stosowania różnych wariacji podstawowych ćwiczeń. Kto w tym temacie ma rację? Nie da się tego jednoznacznie stwierdzić. Powinieneś więc na najbliższych treningach przetestować chociażby kilka z popularniejszych ćwiczeń aktywujących biceps, aby sprawdzić, w którym z nich najlepiej czujesz tzw. „pompę”.

Niby działanie poszczególnych ćwiczeń jest kwestią indywidualną, ale jednak kilka lat temu przeprowadzono pewne badania, których wyniki mogą ci pomóc w wybraniu tych najlepszych ruchów kształtujących biceps. W testach wzięła udział grupa szesnastu osób. Było to osiem kobiet i ośmiu mężczyzn. Wszyscy z nich wykonywali różne ćwiczenia na biceps, stosując obciążenie o równowartości 70% ich ciężaru maksymalnego. Bazując na wynikach tych badań, jednym z lepszych ćwiczeń okazało się uginanie rąk na modlitewniku. To ruch izolowany, przy którym oddzielasz swoje bicepsy od pozostałych grup mięśniowych i sprawiasz, że cała praca wykonywana jest wyłącznie przez niego. Nie jest to ćwiczenie ogólnorozwojowe czy wielostawowe, dlatego najlepiej wykonywać je na sam koniec. Dzięki temu dodatkowo dopompujesz swoje bicepsy i maksymalnie je wymęczysz, aby mogły się one potem nadbudować.

Na pewno doskonale znasz takie ćwiczenie na biceps jak uginanie hantli na ławeczce lub ewentualnie w pozycji stojącej. Nie da się chyba znaleźć popularniejszego ćwiczenia angażującego do pracy mięśnie bicepsa. Najprawdopodobniej starasz się je wykonywać na każdym treningu, bo nie znalazłeś jeszcze żadnego ruchu, który byłbyś w stanie mocniej odczuć w swoich mięśniach rąk. A prosta zmiana może dać ci tutaj jeszcze lepsze czucie mięśniowe i oczywiście ciekawsze efekty. Zamiast uginać hantle w pozycji stojącej lub robić to podczas siedzenia na ławeczce, postaraj się nieco zmienić kąt ustawienia ławki, aby znalazła się ona w lekkim skosie. Górna jej część powinna znajdować się niemalże prostopadle do podłoża, ale lekko odchyl ją w tył, aby mocniej wygiąć swój tułów i plecy. Spróbuj właśnie w takiej pozycji wykonać te najpopularniejsze ćwiczenia na biceps siłownia. Różnicę poczujesz od razu! Dowiedziono bowiem, że takie ustawienie jeszcze bardziej angażuje mięśnie bicepsów.

miss-fit.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here