Najlepsze regały do magazynu

Wybór niewłaściwych regałów może być przyczyną wielu kłopotów i dodatkowych kosztów. Dlatego już na etapie planowania magazynu należy dobrze się zastanowić, jakie rozwiązania będą najbardziej optymalne. Poniżej znajdziecie kilka przydatnych informacji na temat czynników, które powinny mieć wpływ na wybór regałów.

Rodzaj towaru i jego waga

Jednym z kluczowych czynników wpływających na przydatność regału jest jego udźwig a także udźwig pojedynczych półek. To ile produktów możemy ułożyć na półce jest w dużym stopniu uzależnione od wytrzymałości materiałów, z których wykonany został regał.

Regały przemysłowe mogą mieć konstrukcję zaczepową lub skręcaną. Regały zaczepowe cechuje prostota montażu natomiast regały skręcane większa stabilność i wytrzymałość. 

Słupy nośne regałów muszą wytrzymać duże obciążenia, dlatego powinny być wykonane z solidnej blachy. Można powiedzieć, że im grubsze nogi ma regał, tym jest mocniejszy.

Bardzo ważne są również półki regałowe. W ich wypadku kluczową kwestią jest jakość wykonania. W celu uzyskania odpowiedniej nośności i sztywności producenci regałów zaginają w odpowiedni sposób krawędzie półek metalowych. Półki wykonane z płyty MDF powinny mieć odpowiednią grubość. Muszą one być też podparte z każdej z czterech stron.  

Typy półek regałowych

W przypadku regałów przemysłowych można zastosować dwa rodzaje półek stalowe lub wykonane z płyty wiórowej. Jedno i drugie rozwiązanie jest dobre, choć nie idealne. 

Półki z płyty wiórowej dają większą pewność, że przechowywane na nich przedmioty nie ulegną uszkodzeniu.  Półki tego typu są też stosunkowo tanie, więc w przypadku zniszczenia łatwo można je wymienić na nowe. Największą wadą półek z płyty wiórowej jest ich słaba odporność na działanie wilgoci.

Półki metalowe cechuje wysoka elastyczność, dzięki czemu można je wykorzystywać nie tylko w pomieszczeniach przemysłowych, ale również w sklepach, archiwach czy biurach.

Metalowe i polakierowane półki są podatne na zarysowania w przypadku składowania na nich ostrych i twardych przedmiotów. Najlepszym rozwiązaniem wydaje się zastosowanie półek wykonanych ze stali ocynkowanej.

Wielkość półek

Wielkość półek ma znaczenie, ponieważ przekłada się ona bezpośrednio na pojemność regału. Przed wyborem konkretnego rozwiązania należy przemyśleć dokładnie, jaki asortyment planujemy składować na regałach. Ważne jest również by rozmiar regałów był dostosowany do pomieszczenia, w którym mają się znaleźć. Odpowiedni plan pozwoli uniknąć wielu nieprzyjemnych niespodzianek na etapie montażu i dalszej eksploatacji regałów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here