odchudzanie a motywacja

Motywacja jest bardzo ważna, jeżeli zależy nam na skuteczności diety. Większość osób ma jej dość sporo na początku, gdy zaczyna zdrowo się odżywiać. Jest to dobre, jednak bardzo często kończy się na zamiarach. Jak zatem w skuteczny sposób zmotywować się do odchudzania?

Odchudzanie u 90% osób rozpoczyna się od przeglądania strony w internecie. To tam szukamy inspiracji, diet oraz artykułów motywacyjnych. Kolejnym etapem jest zapoznanie się z efektami danych diet, dopiero wtedy zaczynamy być zdecydowani na ciężki proces, jakim jest odchudzanie. Osoba, która jest całkowicie zmotywowana, rozpoczyna od udania się na zakupy, po zdrowe produkty, wybiera mnóstwo warzyw i owoców. W końcu to na nich ma bazować nowo zastosowana dieta. Jednak po kilku dniach stan zadowolenia i euforii mija, a my sięgamy po fast fooda lub słodycze. Czemu? Ponieważ nie został ustalony prawdziwy plan działania.

Pewność siebie, musimy wiedzieć co chcemy osiągnąć

Należy wiedzieć, że nasze odchudzanie nigdy nie będzie skuteczne, jeżeli nie będziemy do niego przekonani. Jeżeli na samą myśl o zrzuceniu zbędnych kilogramów, od razu obstawiamy że nie mamy czasu, albo, że w końcu nie jest jeszcze z nami aż tak źle, to nie ma sensu.

Jeżeli faktycznie zależy nam na tym, żeby schudnąć, ale nie mamy motywacji, skuteczną metodą jest stanięcie przed lustrem. Można to zrobić w samej bieliźnie lub nago, poobserwować siebie i stwierdzić, że te nadprogramowe kilogramy na naszym ciele, naprawdę wyglądają niedobrze i chcemy się ich pozbyć.

W przypadku kobiet pomocne może być również kupienie wymarzonej sukienki lub jeansów. Wtedy będzie miała ona cel, do którego sumiennie będzie dążyć.

Nie przejmujemy się opinią innych

Wiele osób ma problem z rozpoczęciem odchudzania, ponieważ boi się opinii osób trzecich. Najczęściej takie podejście kończy się tym, że udając się ze znajomymi do knajpy lub na domówkę, zostają nam proponowane potrawy, które są dla nas zakazane. Wtedy będziemy czuć się jak w potrzasku. Zdecydowanie lepiej jest nie ukrywać swoich planów. Wychodzenie z założenia, że inni nas wyśmieją jest błędnym myśleniem. Zazwyczaj bliscy są wyrozumiali i chcą nas wspierać.

Źródło: https://www.wroclovedesign.pl/jak-sie-zmotywowac-do-odchudzania/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here