włosy
fot.: pexels.com

Dla wielu osób, mycie włosów jest proste i banalne. Jak się jednak okazuje, może mieć istotny wpływ na kondycję i stan włosów. W tym celu, warto zwrócić uwagę na to, jaką metodą myje się włosy oraz jakich kosmetyków się w tym celu używa. Jak należy prawidłowo myć włosy?

Zobacz też: http://kobiecosc.pl/jak-czesto-myc-wlosy/

Jak często myć włosy?

Zależy to w dużej mierze od indywidualnych preferencji i własnego samopoczucia. Warto w tym przypadku wziąć pod uwagę, jaka jest kondycja włosów oraz stan skóry głowy.

Najczęściej można usłyszeć dwie wersje – że włosy powinno się myć tak często, jak tego potrzebują oraz, że nie należy robić tego zbyt często. Kobietom zaleca się mycie włosów średnio co 2 lub 3 dni. Uważane jest to za optymalną częstotliwość.

Dużo uwagi poświęca się także kwestii, kiedy najlepiej jest myć włosy – rano, czy może wieczorem. Podobnie jak z częstotliwością, to także jest kwestia indywidualnych preferencji. Aby jednak żadna pora nie wpływała negatywnie na kondycję włosów, należy przestrzegać kilku zasad. W przypadku mycia włosów wieczorem, należy je wysuszyć przed spaniem. Rano natomiast, produkty pielęgnacyjne nie mają zazwyczaj zbyt dużo czasu na wchłonięcie się do cebulek.

Metody mycia włosów

Mało kto o tym wie, jednak metody mycia włosów są różne. Często okazuje się bowiem, że wtarcie szamponu we włosy, a następnie spłukanie go, nie jest wystarczające. Odpowiednio dobrane metody mycia włosów, są niezbędne w celu ograniczenia ich puszenia się, elektryzowania lub utraty blasku.

Najczęściej wyróżnia się takie metody jak: mycie włosów szamponem – polega na wmasowaniu szamponu we włosy, a następnie spłukaniu go po chwili; mycie włosów odżywką – zamiast szamponu używa się samej odżywki; mycie + odżywka – najpierw myjemy włosy szamponem, a następnie je odżywiamy oraz mycie i dwukrotne zastosowanie odżywki – rozszerzone odżywianie włosów. Istnieje jeszcze wiele innych metod mycia włosów, te uważane są jednak za najpopularniejsze.

Przeczytaj też: https://www.moda.info.pl/efekty-stosowania-wegla-aktywnego-w-pielegnacji-wlosow/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here