Złota biżuteria na komunię

Złoto to kruszec cenny, który nie boi się utraty wartości. Również jego piękno jest trwałe i efektowne. Dlatego tak chętnie kupujemy złotą biżuterię. Cieszymy się nią przez wiele lat, a czasami nawet przekazujemy nasze błyskotki córkom, wnuczkom czy prawnuczkom. Jeżeli więc ktoś zastanawia się, czy złota biżuteria to dobry prezent na komunię, śmiało odpowiadamy: „oczywiście, że tak!”.

Złoto na komunię. Dlaczego warto po nie sięgać?

Złota biżuteria to zdecydowanie trafiony pomysł, jeżeli myślimy o czymś takim jak prezent na komunię. Dlaczego? Przede wszystkim jej walory estetyczne spodobają się dziecku nie tylko w tym ważnym dniu. Chrześnica będzie zakochana w swoich kolczykach, wisiorku czy łańcuszku jeszcze przez wiele następnych lat. A kiedy już błyskotki odejdą na zasłużoną emeryturę, staną się piękną pamiątką budzącą miłe wspomnienia. I tu mamy dwa wyjścia: możemy kupić coś typowo dziecięcego lub biżuterię, którą dziewczynka założy dopiero, kiedy nieco podrośnie i która będzie aktualna/modna również w jej dorosłym życiu. Bardziej praktycznym rozwiązaniem wydaje się druga opcja. Oznacza ona, że podarunek komunijny staje się ważnym przedmiotem, z sentymentem noszonym przez kilka dekad.

Co jeszcze sprawia, że złoto jest dobrym wyborem, kiedy szukamy prezentu na komunię? Kruszec ten uważany jest za prezent bardziej luksusowy niż np. srebro. Zwłaszcza że na ogół chrzestni starają się sięgać po większe próby. Tu jednak wszystko zależy oczywiście od zasobności portfela. Nie jest powiedziane, że każdy musi wręczać np. 14-karatowe żółte złoto.

Nie bez znaczenia jest również to, że złoto ma sporą rynkową wartość. A jeżeli biżuteria, którą wybierzemy, została dodatkowo wysadzona brylantami, automatycznie wartość ta wzrasta. Oczywiście charakter pierwszej komunii świętej wymaga tego, żeby ozdoby, które dziewczynka ma na sobie, były skromne. Z drugiej strony subtelności tej nie zakłócają niewielkie, lekko zaznaczone kamienie szlachetne wprawione w kolczyki, wisiorek czy medalik. Poza tym złoto podkreśla rangę samej uroczystości. Wręczanie złotej biżuterii to także hołd dla naszej kultury i tradycji. Warto wiedzieć, że ten metal szlachetny jest symbolem doskonałości, mocy, siły, ale też miłości, ciepła i nadziei. Do tego złoto to szyk, elegancja i wytworność.

Skorzystaj z naszych pomysłów!

Tradycyjnie małej dziewczynce z okazji przystępowania do sakramentu eucharystii wręcza się medalik z Matką Boską. A jako uzupełnienie tego prezentu np. kolczyki z misiem, kotkiem czy wiśniami. Natomiast jeżeli ktoś wyznaje nieco nowocześniejsze podejście, to dobrą propozycją jest wisiorek w postaci aniołka z dłońmi złożonymi do modlitwy. To minimalizm i oryginalność w jednym. Złota biżuteria dla dziewczynki może mieć też formę różańca. Niestandardowa i do tego modna jest także pozłacana celebrytka z motywem sakralnym. Można również sięgnąć po zawieszkę z wizerunkiem papieża Jana Pawła II.

Niezależnie od tego, na co się zdecydujemy: kolczyki, bransoletkę, łańcuszek (najlepiej ze sporą regulacją długości), wisiorek czy medalik, warto, żeby prezent na komunię był zapakowany w eleganckie pudełko z grawerem.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here